Toto sme my dospeláci

Tak toto sme my dospeláci. Občas mávame dni plné záchvatov smiechu, občas mávame dni plné vážnych zamyslení. Ale našim každodenným spoločným cieľom je vytvoriť miesto príjemné pre deti a naučiť ich do života čím viac.

Majka MajovskáMajka Majovská (učiteľka matematiky, chémie, fyziky) sa vie pohotovo adaptovať na prácu s deťmi v akomkoľvek veku a spektre pováh. Svoje pedagogické skúsenosti zbierala na vysokej aj na strednej škole. Má rada výzvy a nebojí sa pustiť sa do nových vecí. Život ju náhodne privial do Veselej školy, kde sa ľahko a prirodzene preorientovala na učenie detí nižšieho veku, na hodinách matematiky v prostrediach Hejného. Mimo prostredia školy ju s najväčšou pravdepodobnosťou stretnete v prírode so svojou rodinou.

20200803_184406

Lenka Lukášová (učiteľka nemčiny, občianskej náuky a telesnej výchovy) je našou inšpirátorkou v oblasti športu. Je to tímová hráčka a s každým parťáčka. Kondíciu si zlepšuje aj prácou vo svojej úrodnej záhradke a so svojou úrodou sa rada podelí. Lenka sa aktuálne venuje materským povinnostiam 🙂

Ela Novotná (učiteľka 1.-4., učiteľka anglického jazyka) hojojoooj, Ela vie zaujať nielen deti, ale svojím humorným vystúpením v nezabudnuteľnej role učiteľky „Hedvigy Brutálnej“ zaskočila a pobavila na besiedke aj rodičov :-). Jej kamoškou v škole je gitara, ktorou nás na školských podujatiach doprevádza a často ju využíva aj počas vzdelávania detí. Je to motorkárka a svetobežníčka, aj preto je výbornou jazykárkou. Svoje skúsenosti si nesie z Anglicka (2 roky) a z bilingválnej Montessori škôlky v Nemecku (3,5 roky).

Janka m. upr.Janka Maniková (učiteľka 1.-4., špeciálna pedagogička) je veselá kopa! S ňou sa nikdy nebudete nudiť! Prekypuje humorom a dobrou náladou. Zároveň je však pracovitá, zodpovedná, systematická a ako učiteľka aj ako špeciálna pedagogička vždy na 120 percent pripravená :-). Má rada poriadok a trpezlivo k nemu vedie aj deti. S láskou ich povzbudzuje, ale ich prácu za nich robiť odmieta! 🙂 Má preto tie najlepšie predpoklady vychovávať múdrych a zodpovedných ľudí.

Julka S.Julka Stankovičová (učiteľka 1.-4. roč., učiteľka

angličtiny pre prvý stupeň) sa venovala deťom od svojej skorej mladosti v letných táboroch počas letných prázdnin. Je učiteľkou, ktorú by si všetci priali pre svoje dieťa- milá, láskavá, trpezlivá, starostlivá, zodpovedná :-). Julka, vieš sa ty vôbec niekedy nahnevať?

Zuzka BodnárováZuzka Bodnárová (učiteľka 1.-4. roč.) je odvážnou cestovateľkou. Vycestovala už po gymku a v zahraničí strávila 5 rokov. Pracovala v detských kluboch, kde sa stretávala s rozličnými národnosťami, charaktermi a vlastnosťami detí. Láska k deťom a prax mimo domova ju priviedla späť na Slovensko, na Pedagogickú fakultu v Prešove. Päť rokov prešlo a ona sa veľmi teší na svojich prváčikov. A zo školy sa opäť teší domov na svoju milovanú Lilku 🙂 Pravdepodobne tieto jej lásky ju udržiavajú vždy vysmiatu a plnú energie 🙂

Viki Bartošová (učiteľka 1.-4. roč.) má učenie v krvi po svojej mamke. Už po základnej škole vedela, kým chce byť a nastúpila bez rozmýšľania na strednú pedagogickú školu. Po deviatich rokoch Viki Bartošovápedagogického štúdia sa konečne dočkala a teší sa na svojich prváčikov. Ovláda hru na klavír, ktorú rada využije počas vyučovania. Vika je výborná detailistka a perfekcionistka. Má rada, keď je všetko pripravené načas a vyzerá tip top. Na dekorovaní si vždy zgustne. Počas Vianoc jej byt praská v dekoračných švíkoch… U nás sa môže dekorovaním pokojne vyblázniť 🙂

 

Lenka KučeraváLenka Kučeravá (učiteľka slovenského jazyka) je učiteľkou slovenčiny na druhom stupni. Obľubuje tiež byť v spoločnosti malých detí, preto využije každú príležitosť zastupovať kolegynku, aby bola aj s našimi malkáčmi. Jej typická veta je: „Oni sú taaaakííí zlaaatííííí“ 🙂 Lenka vyhľadáva nové technické možnosti pri vzdelávaní, nebojí sa nové programy a aplikácie využiť pri vzdelávaní, čo jej žiaci vedia dobre oceniť. O jej estetické cítenie sa môžeme vždy oprieť. Však Lenka? Tvoja školská izbička neznesie iné ako žlté stoličky :-).

Štefan ŠalataŠtefan Šalata (učiteľ geografie) je učiteľom, ktorého najskôr na škole stretnete s plastovou krabicou, v ktorej má uložené zaujímavé aktivitky pre deti- hry, kartičky, pexeská a ktovie čo ešte 🙂 Je veľmi pokojnej a priateľskej povahy a rešpekt detí si získava akoby bez námahy, úplne prirodzene. Je dobrák od kosti, veľmi zručný a vždy ochotný s čímkoľvek pomôcť. Nečudujte sa preto, keď svoju magickú krabicuu zamení za vŕtačku, či kladivo 🙂

Peťo

Peťo Krajcer (učiteľ dejepisu, občianskej výchovy, telesnej výchovy a informatiky). Okrem pedagogickej školy vyštudoval aj odbor sociálna práca. Po zabehnutí sa na strednej pedagogickej škole ho zavialo k nám. Je veľmi ľudský, starostlivý,  sčítaný. Pre naše decká je výborným mužským vzorom kultivovaného vystupovania, nestratí nervy ani v najkrušnejších chvíľach 🙂 Keď sa pozriete na jeho fotografiu, je Vám jasné, že sa pri ňom máme dobre :-).

LeeLee Clarke (učiteľ angličtiny, native speaker) je vždy dobre naladený, pôsobí totálne bezstarostne, v ničom nevidí problém. Všetko sa dá 🙂 S ním sa môžete vybrať do akéhokoľvek počasia. Na Slovensku je od roku 2008 a cíti sa tu ako doma. Jeho veľkou vášňou je športové rybárčenie, je nositeľom viacerých trofejí. Chytené rybky hádže späť do vody. Často sa teší novým trofejám z výhier a my s ním 🙂

lenka

Lenka Figurová (učiteľka fyziky a chémie, asistentka) vymyslí vždy niečo zaujímavé. Deti jej pokusy sledujú s otvorenými očami a ústami. Len nakrátko si ich rýchlo zatvárajú vtedy, keď niečo špliecha alebo vybuchuje 🙂 Obľubujú aj hry s rôznymi látkami (voda, pena, bubliny, miešanie farieb…). Je aj veľmi zručná, šije krásne hračky (Dorotkine hračky na FB). Lenka si aktuálne užíva materské povinnosti 🙂

Katka

Katka Hurdichová (učiteľka 1.-4., vychovávateľka) je telom aj dušou zrastená s prírodou. Jej ekologické myslenie a praktické prežívanie je pre nás veľkou inšpiráciou. Deťom v školskom klube pripravuje aktivity spojené s prácou s hlinou a prírodninami, použitým veciam spoločne vdychujú nový život. Ak nie je vo Veselej škole, venuje sa svojmu internetovému obchodu s ekohračkami (www.ekohracky.com). Zdravo sa stravuje a vedie k tomu aj nás.

siskaSisku Imrichovú (vychovávateľku, učiteľku biológie) sme si všetci obľúbili pre jej pokojné a vľúdne vystupovanie a nemiznúci úsmev. Svojou zumbou to v školskom klube vždy poriadne roztočí. Veľmi ochotne pomáha, ešte sa nenaučila povedať nie :-). Podáva pomocnú ruku deťom, ktoré zvládajú učivo trochu ťažšie. Aj keď je to naoko krehká osôbka, vyniká silnou vôľou a chuťou robiť svet lepším miestom.

 

Nika

Nikolka Buzgová (učiteľka angličtiny) u nás začínala ako asistentka. Osvedčila sa ako výborný záskok za akéhokoľvek chýbajúceho učiteľa. Sála z nej pokoj a rozvaha. Ako učiteľka angličtiny je trpezlivá a tvorivá. Je to milovníčka štvornohých miláčikov, sama sa o jedného stará. Trávi veľa času sledovaním anglických a amerických filmov a seriálov. Veľmi ochotne sa podujala spravovať naše školské učebnice. Ďakujeme Nikolka :-).

Jožko

Jožko Čech (vychovávateľ, asistent) je športovec a deti vedie k športu svojim pôsobením vo futbalovom klube už roky. Jeho učebným odborom je dejepis a občianska náuka a skutočne ho naša história stále zaujíma. Tešíme sa na jeho pútavé historické príbehy. Fyzická práca mu nepredstavuje žiaden problém a je zdatný s akýmkoľvek pracovným náradím, ktoré dostane do ruky. Pri našich veľkých nárokoch na útulný a praktický interiér jeho šikovnosť veľmi oceňujeme.

Luc118515907_312586429967231_4549625269177485893_nka Eštočinová (vychovávateľka) je tiež jednou z dobrodružných a odvážnych typov ľudí. Má rada cestovanie a vyhľadáva nové zážitky. Veselá škola je preto pre ňu tým pravým miestom, kde to žije. Je vášnivou ochrankyňou práv zvierat a výrazne sa angažuje v ochrane prírody. Vo svojej domácnosti usiluje o ZERO WASTE. Tešíme sa na jej školské ekologické projekty a radi sa od nej o ochrane prírody učíme.

ZuzkaZuzka Andrašiková (administratívna pracovníčka) všetkým je vždy nápomocná a vnáša poriadok nielen do školských papierov. Je poriadkumilovná a vo veľmi dobrom zmysle pedantná. Vždy nás prekvapuje, koľko dátumov narodení a adries si dokáže zapamätať. Vždy vie aj to, kde sa čo nachádza. „Cudzie predmety“ vždy pohotovo detekuje 🙂 Podieľa sa na tvorbe útulného školského interiéru a nakupuje nám samé pekné a užitočné veci. Vďaka svojmu výbornému vzťahu k deťom je oporou všetkým učiteľom. Vedie nás všetkých k zdravému životnému štýlu a zdravému stravovaniu.

received_521055192481416Zuzka Košová (upratovačka) je dôležitou súčasťou nášho tímu. Ráno je ona tou prvou, ktorú deti stretávajú pri vstupe do školy. Privítava ich a učí ich nezabudnúť sa po príchode pozdraviť a vydezinfikovať si rúčky. V spolupráci s ňou učíme naše deti brať ohľad na prostredie, v ktorom žijeme, a udržiavanie poriadku a organizácie prostredia. Deti si u nás nielen dávajú pozor, aby za sebou odkladali veci a vyhadzovali papieriky do koša, ale tiež si samé dezinfikujú stoly, stoličky, aby bolo u nás vždy čisto, všetko upratané a bezpečné. Zuzka je výbornou kuchárkou a porozprávať sa s ňou môžete nielen o varení a pečení, ale kedykoľvek o čomkoľvek 🙂

ja retušLucia Pribullová (riaditeľka, zriaďovateľka) sa po ukončení štúdia psychológie zamerala popri práci na pedagogicko-psychologickej poradni na štúdium v Adlerovskej psychoterapii a poradenstve v trvaní 5 rokov. Alternatívny náhľad na výchovu a vzdelávanie a skúsenosti s vlastnými deťmi ju tak postupne cez kurzy rodičovstva, ktoré realizovala v Prešove a Košiciach, priviedol až k myšlienke zriadenia alternatívnej školy, ktorej sa tak prirodzene stala najvyšším garantom. Vždy mala blízko k ľuďom aj k tvorivej činnosti, prirodzene sa preto zapája do činností so žiakmi aj učiteľmi. Je autorkou veselých zošitkov na nácvik písania písmen aj čísiel, ktoré získali akreditáciu ministerstva školstva a uľahčujú tréning písania deťom z rôznych kútov Slovenska. Ako psychologička sa pri práci so svojimi klientmi usiluje prekonať rešpekt, ktorý v ľuďoch daná profesia vzbudzuje. Rodič sa stáva jej rovnocenným partnerom a tým najväčším odborníkom na svoje vlastné dieťa.