Toto sme my dospeláci

Tak toto sme my dospeláci. Občas mávame dni plné záchvatov smiechu, občas mávame dni plné vážnych zamyslení. Ale našim každodenným spoločným cieľom je vytvoriť miesto príjemné pre deti a naučiť ich do života čím viac. V našom kolektíve máme 3 Lenky, 3 Niky, 2 Julky a 2 Lucky a ďalších 🙂

nika po upraveVeronika Palková (riaditeľka školy, učiteľka matematiky) je našou vedeckou kapacitou. Pôsobila dlhé roky na Prešovskej univerzite ako univerzitný pedagóg a vyslúžila si viacero titulov. Už dlhé roky spolupracuje s NÚCEM pri vývoji celoslovenského testovania žiakov. Vo Veselej škole figuruje ako riaditeľka školy, učiteľka aj ako matka. Na náš školský systém teda nahliada z každej strany, aby ako riaditeľka školy mohla efektívne prispievať k jeho optimalizácii.

Mirka uprava

Mirka Kivaderová (učiteľka 1.-4., ) je usmievavá, láskavá a pozitívne ladená. Rovnako rada a otvorene komunikuje s deťmi ako aj s dospelými. Po dvoch desaťročiach učiteľskej práce si ju stále užíva. Vždy je zážitkom vstúpiť a pozorovať jej tvorivé vyučovanie, pri ktorom však vládne pokoj a dobré sústredenie. Deti dokáže zaujať množstvom zaujímavých pomôcok, v jej izbičke sa varí, pečie, pestuje, hrá sa na indiánov… podľa toho, aké písmenko sa preberá 🙂

20200803_184406

Lenka Lukášová (učiteľka nemčiny, občianskej náuky a telesnej výchovy) je našou inšpirátorkou v oblasti športu. Je to tímová hráčka a s každým parťáčka. Kondíciu si zlepšuje aj prácou vo svojej úrodnej záhradke a so svojou úrodou sa rada podelí. Okrem vlastných dvoch detí ju doma čaká aj nový prírastok- štvornohý psí miláčik.

Ela Novotná (učiteľka 1.-4., učiteľka anglického jazyka) hojojoooj, Ela vie zaujať nie len deti, ale svojim humorným vystúpením v nezabudnuteľnej role učiteľky „Hedvigy Brutálnej“ zaskočila a pobavila na besiedke aj rodičov :-). Jej kamoškou v škole je gitara, ktorou nás na školských podujatiach doprevádza a často ju využíva aj počas vzdelávania detí. Je to motorkárka a svetobežníčka, aj preto je výbornou jazykárkou. Svoje skúsenosti si nesie z Anglicka (2 roky) a z bilingválnej Montessori škôlky v Nemecku (3,5 roky).

Janka m. upr.Janka Maniková (učiteľka 1.-4., špeciálna pedagogička) je veselá kopa! S ňou sa nikdy nebudete nudiť! Prekypuje humorom a dobrou náladou. Zároveň je však pracovitá, zodpovedná, systematická a ako učiteľka aj ako špeciálna pedagogička vždy na 120 percent pripravená :-). Má rada poriadok a trpezlivo k nemu vedie aj deti. S láskou ich povzbudzuje, ale ich prácu za nich robiť odmieta! 🙂 Má preto tie najlepšie predpoklady vychovávať múdrych a zodpovedných ľudí.

Julka S.Julka Stankovičová (učiteľka 1.-4. roč., učiteľka angličtiny pre prvý stupeň) sa venovala deťom od svojej skorej mladosti v letných táboroch počas letných prázdnin. Je učiteľkou, ktorú by si všetci priali pre svoje dieťa- milá, láskavá, trpezlivá, starostlivá, zodpovedná :-). Julka, vieš sa ty vôbec niekedy nahnevať?

Lenka bez dieťaťaLenka Banasová (učiteľka slovenského jazyka) je učiteľkou slovenčiny na druhom stupni. Obľubuje tiež byť v spoločnosti malých detí, preto využije každú príležitosť zastupovať kolegynku, aby bola aj s našimi malkáčmi. Jej typická veta je: „Oni sú taaaakííí zlaaatííííí“ 🙂 Lenka vyhľadáva nové technické možnosti pri vzdelávaní, nebojí sa nové programy a aplikácie využiť pri vzdelávaní, čo jej žiaci vedia dobre oceniť. O jej estetické cítenie sa môžeme vždy oprieť. Však Lenka? Tvoja nová školská piatacka izbička nemohla zniesť iné ako žlté stoličky :-).

Peťo

Peťo Krajcer (učiteľ dejepisu, občianskej výchovy, telesnej výchovy a informatiky). Okrem pedagogickej školy vyštudoval aj odbor sociálna práca. Po zabehnutí sa na strednej pedagogickej škole ho zavialo k nám. Je veľmi ľudský, starostlivý,  sčítaný. Pre naše decká je výborným mužským vzorom kultivovaného vystupovania, nestratí nervy ani v najkrušnejších chvíľach 🙂 Keď sa pozriete na jeho fotografiu, je Vám jasné, že sa pri ňom máme dobre :-).

Julka Ch.

Julka Chovancová (učiteľka biológie a geografie, prvouky, prírodovedy, vlastivedy) je veľmi empatická, milá, usmievavá a svojich žiakov dokáže zaujať. Miluje prírodu, ochotne malým zvedavcom odpovie na všetky otázky o nej ako aj zo sveta. Rada sa s deťmi učí z bezprostrednej skúsenosti priamo v prírode. Jej Laura nás celé dni teší rôznymi gymnastickými kúskami, tanečnými pózami a tančekmi so svojimi spolužiačkami.

LeeLee Clarke (učiteľ angličtiny, native speaker) je vždy dobre naladený, pôsobí totálne bezstarostne, v ničom nevidí problém. Všetko sa dá 🙂 S ním sa môžete vybrať do akéhokoľvek počasia. Na Slovensku je od roku 2008 a cíti sa tu ako doma. Jeho veľkou vášňou je športové rybárčenie, je nositeľom viacerých trofejí. Chytené rybky hádže späť do vody. Často sa teší novým trofejám z výhier a my s ním 🙂

lenka

Lenka Figurová (učiteľka fyziky a chémie, asistentka, vychovávateľka) vymyslí vždy niečo zaujímavé. Deti jej pokusy sledujú s otvorenými očami a ústami. Len nakrátko si ich rýchlo zatvárajú vtedy, keď niečo špliecha alebo vybuchuje 🙂 Obľubujú aj hry s rôznymi látkami (voda, pena, bubliny, miešanie farieb…). Je aj veľmi zručná, šije krásne hračky (Dorotkine hračky na FB).

Katka

Katka Hurdichová (učiteľka 1.-4., vychovávateľka) je telom aj dušou zrastená s prírodou. Jej ekologické myslenie a praktické prežívanie je pre nás veľkou inšpiráciou. Deťom v školskom klube pripravuje aktivity spojené s prácou s hlinou a prírodninami, použitým veciam spoločne vdychujú nový život. Ak nie je vo Veselej škole, venuje sa svojmu internetovému obchodu s ekohračkami (www.ekohracky.com). Zdravo sa stravuje a vedie k tomu aj nás.

siskaSisku Imrichovú (vychovávateľku, učiteľku prírodovedy a vlastivedy) sme si všetci obľúbili pre jej pokojné a vľúdne vystupovanie a nemiznúci úsmev. Svojou zumbou to v školskom klube vždy poriadne roztočí. Veľmi ochotne pomáha, ešte sa nenaučila povedať nie :-). Podáva pomocnú ruku deťom, ktoré zvládajú učivo trochu ťažšie. Aj keď je to naoko krehká osôbka, vyniká silnou vôľou a chuťou robiť svet lepším miestom.

 

Nika

Nikolka Buzgová (učiteľka angličtiny) u nás začínala ako asistentka. Osvedčila sa ako výborný záskok za akéhokoľvek chýbajúceho učiteľa. Sála z nej pokoj a rozvaha. Ako učiteľka angličtiny je trpezlivá a tvorivá. Je to milovníčka štvornohých miláčikov, sama sa o jedného stará. Trávi veľa času sledovaním anglických a amerických filmov a seriálov. Veľmi ochotne sa podujala spravovať naše školské učebnice. Ďakujeme Nikolka :-).

Jožko

Jožko Čech (vychovávateľ, asistent) je športovec a deti vedie k športu svojim pôsobením vo futbalovom klube už roky. Jeho učebným odborom je dejepis a občianska náuka a skutočne ho naša história stále zaujíma. Tešíme sa na jeho pútavé historické príbehy. Fyzická práca mu nepredstavuje žiaden problém a je zdatný s akýmkoľvek pracovným náradím, ktoré dostane do ruky. Pri našich veľkých nárokoch na útulný a praktický interiér jeho šikovnosť veľmi oceňujeme.

Luc118515907_312586429967231_4549625269177485893_nka Eštočinová (vychovávateľka) je tiež jednou z dobrodružných a odvážnych typov ľudí. Má rada cestovanie a vyhľadáva nové zážitky. Veselá škola je preto pre ňu tým pravým miestom, kde to žije. Je vášnivou ochrankyňou práv zvierat a výrazne sa angažuje v ochrane prírody. Vo svojej domácnosti usiluje o ZERO WASTE. Tešíme sa na jej školské ekologické projekty a radi sa od nej o ochrane prírody učíme.


ZuzkaZuzka Andrašiková (administratívna pracovníčka) všetkým je vždy nápomocná a vnáša poriadok nie len do školských papierov. Je poriadkumilovná a vo veľmi dobrom zmysle pedantná. Vždy nás prekvapuje, koľko dátumov narodení a adries si dokáže zapamätať. Vždy vie aj to, kde sa čo nachádza. „Cudzie predmety“ vždy pohotovo detekuje 🙂 Podieľa sa na tvorbe útulného školského interiéru a nakupuje nám samé pekné a užitočné veci. Vďaka svojmu výbornému vzťahu k deťom je oporou všetkým učiteľom. Vedie nás všetkých k zdravému životnému štýlu a zdravému stravovaniu.

ja retušLucia Pribullová (školská psychologička, zriaďovateľka školy) vždy mala blízko k ľuďom aj k tvorivej činnosti, prirodzene sa preto zapája do činností so žiakmi aj učiteľmi. Je autorkou playlistov na spoločných akciách, rada hrá aj na želanie. Spoločná tanečná choreografia? Žiaden problém 🙂 Ako psychologička sa pri práci s klientmi usiluje prekonať rešpekt, ktorý v ľuďoch daná profesia vzbudzuje, a nadviazať s nimi otvorenú, účinnú spoluprácu. Pri jej práci psychologičky sa rodič stáva jej rovnocenným partnerom a tým najväčším odborníkom na svoje vlastné dieťa.